Să ne cunoaștem trecutul, ca să știm ce ne rezervă viitorul! Astăzi iese la tablă (fosta PNL-istă)… Monica-Cristina ANISIE!

https://panatiberiu.blog/2019/10/14/cum-isi-vara-coada-d-na-anisie-in-ocuparea-unor-functii-de-conducere-din-educatie/?page_id=6026

„Pleacă-ai noștri, vin ai noștri…!” Iarăși am votat ca proștii!

În țara asta, țara pâiniiSă aibă pâine chiar și câiniiGuvernul nostru ne obligăS-avem o zi de mămăligăLor ce le pasă cum e traiulScumpiră trenul și tramvaiulScumpiră tot, la cataramăPână și pâinea și tutunulȘi când înjuri pe șleau de mamăEi, cică, eu fac pe nebunul. Teoria mea-i ușoarăToată viața e o scarăPe care, ca și la …

Continuă să citești „Pleacă-ai noștri, vin ai noștri…!” Iarăși am votat ca proștii!

GELOZIE – de George Topîrceanu

Motto:  Poetul este delegatul veşnic al sufletului omenesc în simfonia spiritului universal. - George Călinescu Gelozie Dacă nu ne-am fi-ntâlnit(Absolut din întâmplare),Tu pe altul oarecareTot așa l-ai fi iubit. Dacă nu-ți ieșeam în drum,Ai fi dat cu bucurieAltuia străin, nu mie,Mângâierile de-acum. Ai avea și vreun copilCare, poate (idiotul!),Ar fi sămănat în totulCu-acel tată imbecil. …

Continuă să citești GELOZIE – de George Topîrceanu